KWARTALNIK | KONSTELACJE DŹWIĘKÓW 2023 | BURZANY

W dniu 19.05.2023 o godz. - 19:00


Bardzo ciekawy, poszukujący nurt muzyczny reprezentować będzie w drugiej części naszego KWARTALNIKA projekt BURZANY – czyli Ilona Dobiszewska (Ostrów Wielkopolski ) – wokal, syntezatory.

„Muzyka zajmowała i prowadziła mnie od dziecka.
Odkąd pamiętam angażowała mnie osobiście, zaś intuicja podpowiadała, aby dać się jej oszołomić. Mając w sobie coś narkotycznego, ale zarazem bezpiecznego odbierała lęki i niepokoje. To tak jakby zrozumieć, że jest rytmem świata, do którego chcesz już tańczyć do końca. Bliska życiu i mi najbliższa. Ratunek, Miłość, Inspiracja, Eksploracja. Nieustanne odsłanianie i poszukiwanie w muzyce stylistycznie od siebie odległej Natchnienia.
To ona poruszała we mnie struny bez fałszywego wstydu i doprowadziła do momentu utraty oporu oraz potrzeby eksperymentowania z instrumentami analogowymi, głosem. Odnalazłam metrum złożone i wyjście poza schemat okazało się kolejnym odkryciem i furtką do poszukiwań i bogactwa fakturalnego w samplach oraz składowych harmonicznych w instrumentach analogowych, czego owocem jest moja pierwsza SOLOWA płyta „Dziwne Miasto”.