KWARTALNIK | KONSTELACJE DŹWIĘKÓW 2023 | COZY MOSS

W dniu 19.05.2023 o godz. - 19:00


COZY MOSS (Warszawa) – Muzyka Cozy Moss to emocjonalne impresje zatopione w dźwiękach muzyki.
W brzmieniu można znaleźć inspiracje downtempo, trip-hopowe czy witch housowe. Zespół powstał z energii warszawsko-berlińskiej w 2017 roku i z duetu producenckiego przeistoczył się w projekt tworzący zarówno instrumentalne, jak i wokalne kompozycje. Inspiracje gatunkowe: downtempo,trip-hop,dream pop,post-punk,witch house ethereal wave,cold wave.

Brzmienie płyty „Wołanie” COZY MOSS oscyluje pomiędzy melancholijną elektroniką, downtempo, trip-hopem, zawierając cząstkę witch housowego brzmienia, kierującego słuchacza w głębsze zakątki muzyczne. Poza wpływami elektronicznymi można odnaleźć post punkowe podejście do wykorzystania muzyki gitarowej, która zdradza korzenie twórców — Klaudii Miłoszewskiej i Macieja Skoczyńskiego. Debiutancka pyta duetu Cozy Moss pod tytułem „Wołanie” to ponad 40-minutowy zapis sześcioletniej podróży emocjonalnej i dźwięków, łączący ducha berlińskiej ulicy i niezmierzonej leśnej otchłani. Na płytę składa się dziewięć kompozycji, w tym trzy instrumentalne. Słowa w pięciu utworach są zapisem improwizacji tekstowej. Tylko jeden z utworów („Płonę”) został w całości napisany poza wokalną improwizacją.

„Wołanie” pozwala na przeżywanie i zaangażowanie emocjonalne w impresje muzyczne i jest szansą dla słuchacza na poznanie ekspresji pokolenia urodzonego w latach ’90.

Skład koncertowy
Klaudia Miłoszewska — cozy moss
Cezary Zieliński — gościnnie, instrumental