NA SKRAJU PEJZAŻU | Forum Synagoga | wernisaż online

W dniu 12.03.2021 o godz. - 19:00


wydarzenie prezentowane online o 19.00
na facebooku i kanale youtube Ostrowskiego Centrum Kultury oraz o 20:50 na antenie Telewizji Proart

 

 

Aleksandra Adamczak – absolwentka Instytutu Artystyczno-Pedagogicznego w Kaliszu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z wyróżnieniem ukończyła pracownię malarstwa u prof. Andrzeja Niekrasza. Jej praca dyplomowa prezentowana była w Muzeum Plakatu w Wilanowie na wystawie pokonkursowej na najlepszy dyplom ukończenia studiów w zakresie sztuk pięknych, organizowanej przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w  2005 r.

Magister sztuki, grafik komputerowy, animator kultury. Aktywnie działa w rodzinnym mieście w Gostyniu inicjując działania kulturalne i edukując artystycznie. Inicjatorka wystawy sztuk wizualnych Bioróżnorodność w Gostyniu, projektu „Sztuka inwestowania w Siebie sztuką”, Warsztatów „Zakochaj się w sztuce działania”, pomysłodawczyni warsztatów plastycznych „Agarowe faksymile”, inicjatorka i współrealizator projektu „Gostyńska Akademia Kultury”, autorka licznych murali, współtworząca grupę artystów „Pracownia Kreatywna Artefakt”.

Autorka wielu wystaw indywidualnych i uczestniczka ekspozycji zbiorowych oraz plenerów sztuk w Polsce i za granicą. Jej prace znajdują się w prywatnych zbiorach w kraju i poza jego granicami.Malarka wierna jest malarstwu sztalugowemu ale ostatnio coraz częściej zagląda w przestrzeń murali i street artu. Najczęściej uprawia malarstwo olejne oraz akrylowe, chociaż nie stroni od eksperymentu z techniką i formą. Głównymi tematami malarstwa Aleksandry są pejzaż, kobiecy portret symboliczny, konie. to w tej przestrzeni kreuje własny świat wizji i doznań. Gdzie przyroda nie jest traktowana odtwórczo ale stanowi pretekst do stworzenia dzieła, gdzie przenikają się osobiste sfery myślenia i odczuwania.

Magdalena Korniłowicz – absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Poznańskiej.W obrazach olejnych przedstawia naturę, niewyczerpane źródło inspiracji. Te tematy pojawiają się również na malowanych przez nią tkaninach. Obok kwiatów i zwierząt maluje ulubione motywy botaniczne, w pełnej palecie barw. W 2011 roku wyróżniona na ogólnopolskim konkursie Konfrontacje. Brała także udział w III Międzynarodowym Przeglądzie Sztuki Alternatywy 33. Od niedawna na nowo zafascynowana ceramiką.

Anna Szymańska z zawodu nauczyciel plastyki i techniki. Swoją pasję do malarstwa i twórczości artystycznej stara się  rozpalić w powierzonych jej dzieciach w trakcie lekcji, jak również na dodatkowych zajęciach kółka plastycznego. W wolnych chwilach maluje i rysuje. Swoją twórczość  prezentowała w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik” wraz ze swoimi podopiecznymi. Chętnie współpracuje z ośrodkiem kultury uczestnicząc w organizowanych plenerach malarskich i wystawach poplenerowych.

Marek Ratajczyk – ur. w 1958 r. w Krotoszynie. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Studiował na Akademii Sztuk Plastycznych w Poznaniu na Wydziale Pedagogicznym. Obecnie pracuje jako instruktor plastyki w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik” – prowadzi zajęcia w Klubie Plastyka Amatora.

Uprawia rysunek, malarstwo, grafikę. Główną inspiracją w jego twórczości jest natura. Fascynacja pejzażem Wielkopolski ma swoje odzwierciedlenie w wielu pracach. Kompozycje malarskie charakteryzują się harmonią koloru, wyrazistością formy, przejrzystością założeń przestrzennych. Maluje w sposób nowatorski, tworząc w swoich pracach fakturę, poprzez ekspresyjne uderzenie pędzla i stosowanie kontrastów kolorystycznych. Malarstwo twórcy przezywa okres transformacji. Od pejzażu realistycznego zmierza ku wewnętrznemu, opartemu na własnych przeżyciach i odczuciach. Wyróżniony i nagradzany w licznych konkursach plastycznych. Uczestnik wielu  wystaw w kraju i za granicą.