Ostrowskie Towarzystwo Naukowe I wykład

W dniu 11.12.2020 o godz. - 17:00


Wszystko w tym roku toczy się inaczej, dotychczasowe formy działania, wypracowane przez lata i uważane za naturalne, okazały się nieprzydatne. Od lat zapraszaliśmy mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego na wykłady w ramach Forum Ostrowskiego Towarzystwa Naukowego do gościnnej sali Forum Synagoga, bywali u nas prelegenci z różnych uczelni, reprezentujący różne dyscypliny naukowe, podczas spotkań mogliśmy dyskutować. W tym roku tylko raz – we wrześniu – udało nam się zorganizować wykład w tradycyjnej formie, prelekcję wygłosił dr Kamil Pietrowiak. Pozostałe spotkania musieliśmy odwołać.
Nie chcąc jednak rezygnować z planów, pragniemy zaproponować mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego możliwość wysłuchania wykładów, które odbyły się w sposób praktykowany w czasie pandemii, a więc w trybie zdalnym. Mimo towarzyszących tej formie kontaktu ograniczeń dostarczają one wartości poznawczych, podtrzymują poczucie normalności, pozwalają także zobaczyć, jak wygląda współczesne zdalne życie i praca.

 

 

  • Drugi wykład wygłosi prof. UWr. dr hab. Paweł Kaczyński z Uniwersytetu Wrocławskiego na temat: Awanturnicy XVIII wieku w historii i legendzie.
    Wykład będzie dostępny na naszej stronie od 15 grudnia 2020 roku.