OSTROWSKA RADA KOBIET | warsztaty muzyczne

W dniu 25.02.2023 o godz. - 15:00


Narodowe Forum Muzyki We Wrocławiu

WARSZTATY SPECJALNE AKCJI SPOŁECZNEJ

POŚPIEWAJ MI MAMO, POŚPIEWAJ MI TATO

W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

 

Akcja to autorska koncepcja dyrektora Andrzeja Kosendiaka, stanowiąca przedsięwzięcie wyjątkowe. W 2012 r. akcja otrzymała nagrodę Tulipany Narodowego Dnia Życia, w roku 2016 statuetkę PRUDENTIAL, zaś w roku 2017 rekomendację Polskiego Towarzystwa Położnych oraz Honorowy Patronat Rzecznika Praw Dziecka i Ośrodka Rozwoju Edukacji. W roku 2019 Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników objęło akcję honorowym patronatem.

Strategicznym celem akcji społecznej Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato jest propagowanie śpiewu i zwrócenie uwagi na wartość umuzykalnienia społeczeństwa. Ideą jest nauczenie rodziców, dziadków, opiekunów śpiewania kołysanek dla ich dzieci. Istotnym celem akcji jest także uwypuklenie wartości moralno-społecznych, takich jak budowanie mocnych więzi pomiędzy dzieckiem i rodzicem oraz ochrona dziecka przed zagrożeniami kultury masowej. Umuzykalnienie prowadzone w nowoczesnym wydaniu opiera się jednak na doświadczeniu przeszłych pokoleń – wykorzystywane są utwory śpiewane przez naszych rodziców, babcie i dziadków. Proponowanymi piosenkami – kołysankami są więc m.in. Jadą, jadą dzieci drogą do wiersza Marii Konopnickiej, Śpij dziecinko Heleny Bojarskiej, Idzie niebo Ewy Szelburg – Zarembiny czy Siwa chmurka z muzyką Marii Kaczurbiny do wiersza Anny Świrszczyńskiej.

W ciągu spotkania uczestnikom warsztatów przekazywane będą wskazówki teoretyczne i praktyczne dotyczące śpiewania dzieciom. Omówione zostaną także korzyści płynące dla obydwu stron procesu aktywnego śpiewania i słuchania. Pod koniec warsztatów dorośli otrzymają instrukcje do przypomnienia poznanych melodii oraz materiały drukowane. Po warsztatach mama i tata będą w stanie swobodnie śpiewać kołysanki i piosenki z pamięci, bez korzystania z nagrań, bez patrzenia w tekst czy nuty.

Data: 25.02.2023

Miejsce: Synagoga, ul. Raszkowska 21, Ostrów Wielkopolski

Godzina rozpoczęcia: 15.00

Czas trwania: max. 90 minut

Odbiorcy: rodziny z dziećmi w wieku 0-3 lat, mamusie, tatusiowie, dziadkowie, bacie, nianie

wstęp wolny