SCHOLA CANTORUM – KONCERT

W dniu 07.02.2020 o godz. - 18:00


Koncert Muzyki Dawnej w ramach 42 Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej
SCHOLA CANTORUM 

 Zespół Muzyki Dawnej HORTUS MUSICUS z Mielca
pod kierunkiem Tomasza Nowakowskiego

Kameralny Chór „Scherzo”  z Nowego Sącza
pod kierunkiem Andrzeja Citaka

Zespół Muzyki Dawnej „ Carmen Alacrez Dobroszyc
pod kierunkiem: Małgorzaty Szymańskiej

 

Zespół Muzyki Dawnej Hortus Musicus działa pod patronatem Samorządowego Centrum Kultury
w Mielcu. Wykonuje muzykę z czasów średniowiecza i renesansu o świeckim i religijnym charakterze.
W obecnym składzie pracuje od września 2014r. W lutym 2015 r. debiutował w XXXVII Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu. W roku 2016 został tam nagrodzony brązową, a w kolejnych edycjach srebrną i dwukrotnie brązową „Harfą Eola”. W czasie swojej działalności zespół uczestniczył w I Festiwalu „Muzyka Dawna w Barwach Puszczy Noteckiej” w Dębogórze,
w plenerowej edycji Jarmarku Jarosławskiego odbywającego się w ramach Festiwalu Muzyki Dawnej „Pieśń Naszych Korzeni” oraz w XV i XVI Ogólnopolskich Letnich Warsztatach Muzyki Dawnej w Kaliszu.
W październiku 2018 roku zespół Hortus Musicus obchodził jubileusz dwudziestolecia swojej działalności.

 

Chór „Scherzo” w kameralnym składzie i z własnym zespołem wokalnym brał udział w „Schola Cantorum” dwudziestokrotnie, zdobywając łącznie 5 Złotych, 8 Srebrnych oraz 4 Brązowe „Harfy Eola” oraz nagrodę „Grand Prix”. Ponadto zdobył m.in. „Złoty Kamerton”i czterokrotnie „Srebrny Kamerton” na Ogólnopolskim Konkursie Chórów Szkolnychw Bydgoszczy, I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Chórów
w Rzeszowie, Nagrodę Specjalną Międzynarodowego Festiwalu „Bydgoskie Impresje Muzyczne” oraz I miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Chórów „Legnica Cantat” w kategorii chórów młodzieżowych. Zespół koncertował wielokrotnie za granicą m.in. w Niemczech, Włoszech, Francji, Belgii, Anglii, Hiszpanii, Norwegii, Bułgarii, Ukrainie i Grecji. Za swoją działalność został uhonorowany Medalem 700-lecia Nowego Sącza i Medalem Województwa Małopolskiego oraz Nagrodą Honorową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zespół Muzyki Dawnej „Carmen Alacre”

W obecnym składzie zespół pracuje od czterech lat i kontynuuje tradycje wykonawcze wcześniejszych grup, które działały przy Szkole Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Dobroszycach od 1989 roku.

Repertuar zespołu obejmuje utwory muzyki dawnej i współczesnej wykonywane na fletach podłużnych. ” Carmen Alacre” doskonali swoje umiejętności interpretacyjne i wykonawcze uczestnicząc w Ogólnopolskich Warsztatach Muzyki Dawnej w Kaliszu (2016 i 2019). Na 40 Festiwalu ” Schola Cantorum” w Kaliszu w 2018 roku zespół nagrodzono Złotą Harfą Eola.

 

bezpłatne zaproszenia do odbioru w Forum Synagoga. Ilość miejsc ograniczona.