Wieczór Działań Artystycznych | Szuflada| Aleksander Krysik

W dniu 12.03.2024 o godz. - 19:00


ALEKSANDER KRYSIK – ur. 18.09.1999 r., ostrowianin.
Absolwent gimnazjum Spółdzielni Oświatowej oraz klasy o profilu biologiczno-chemicznym I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim. To właśnie w tym historycznym gmachu przy ul. Gimnazjalnej powstawały rękopisy pierwszych rozdziałów powieści „Morbinian”, której rozbudowywanie autor kontynuował na I roku studiów w Krakowie. Tam uczył się m.in. w kierunku masażysta/rehabilitant, obecnie wykonuje taki zawód. W czerwcu 2023 r. debiutancka książka miała swoją oficjalną premierę. W październiku 2023 r. odbyło się pierwsze spotkanie autorskie Aleksandra Krysika, a także autor promował swą powieść na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie.
„Zastanawialiście się kiedyś, co też znajduje się po drugiej stronie gór wznoszących się pod niebiosa niby mur?
Kraniec świata? Otchłań? Czy może coś, o czym bogowie kazali waszej pamięci zapomnieć?
Pokusa i potrzeba odkrywania zawiodła ludy Belendu w granice tej prastarej krainy ponownie. Bramy zostały rozwarte, a marsz ku tajemniczemu światu ruszył.
Można się do niego przyłączyć, czyż nie?
Przydałaby się tylko odpowiednia drużyna i przewodnik, który poprowadzi nas poprzez Krainy Północne wprost do jego czarnego serca – Puszczy Morbinian.
Oto odpowiedni kandydat, Czarnoksiężnik o tak wielkiej mocy i wiedzy uczonych, że nawet pradawna groza poważa jego osobę. Naznaczony wybraniec zakonu. Choć nie jedyny i nie z własnej woli. Zesłany na to mroźne zadupie, by nas prowadzić i ochraniać. Chyba można mu zaufać, prawda? Przekonajmy się! „
gospodyni wieczoru
Aleksandra Kiełb – Szawuła
moderator spotkania
Przemysław Zwias
bilety wstępu 5 zł