WIELKA WYSTAWA | 100 LAT ŻUŻLA

W dniu 01.03.2024 o godz. - 10:00


FORUM SYNAGOGA

ul. Raszkowska 21 Ostrów Wielkopolski

 

Zabytkowe motocykle, sportowe wspomnienia i niesamowite zdjęcia. Zapraszamy na WIELKĄ WYSTAWĘ z okazji 100-lecia Sportu Żużlowego. Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronat Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

– Ta wystawa to pozycja obowiązkowa dla miłośników czarnego sportu. Ostrów Wielkopolski to zdecydowanie żużlowe miasto. Każdy mecz to tysiące kibiców na Miejskim, którzy zagrzewają do walki o zwycięstwo naszych żużlowców. Teraz czas na wspomnienia i kawałek historii, a więc Wielką Wystawę z okazji 100-lecia Sportu Żużlowego. Zapraszamy gorąco! – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W dniach od 1 do 4 marca Ostrów Wielkopolski będzie gospodarzem historycznej, żużlowej wystawy. Wystawę będzie można oglądać w godzinach od 10:00 do 18:00 w Forum Synagoga przy ulicy Raszkowskiej 21.
Ponad 100 lat temu odbyły pierwsze zawody żużlowe w Australii w 1923 roku. Na specjalnej wystawie zaprezentowane zostaną historyczne motocykle; najstarszy z 1934 roku oraz liczne eksponaty i zdjęcia, które pozwolą przenieść się nam w romantyczne czasy początków żużla w Polsce i na świecie.

Ponadto zwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się z najciekawszymi wydarzeniami zaprezentowanymi na wielkoformatowym kalendarium. Specjalne ekspozytory, ciekawostki ze świata żużlowego sprawią, że zwiedzający będą mogli przenieść się do czasów, w których żużlowcy przez kilka tygodni podróżowali statkiem, by móc rywalizować o tytuł najlepszego żużlowca globu.

Bilety do nabycia w Forum Synagoga:
– grupowy szkolny (tylko przedsprzedaż online, minimum 15 osób) – zwiedzanie w godzinach 10:00-12:30, po wcześniejszym zarezerwowaniu terminu pod nr telefonu: 56 45 10 310 – 12 złotych,
– ulgowy (dzieci od 8 roku życia, młodzież szkolna, studenci do 24 roku życia za okazaniem ważnej legitymacji, renciści, posiadacze karty dużej rodziny) – 15 złotych,
– normalny – 25 złotych,
– rodzinny (4 bilety) – 45 złotych,
– dzieci do lat 7 – wejście darmowe.

*Organizatorem jest Warszawskie Towarzystwo Speedway’a.
**Partnerami wydarzenia są: Miasto Ostrów Wielkopolski, Ostrowskie Centrum Kultury, TŻ Ostrovia i Mercedes-Benz Garcarek.