Wieczór Działań Artystycznych | Szuflada | Małgorzata Wielgosz

W dniu 09.05.2023 o godz. - 19:00


Urodzona w Ostrowie Wielkopolskim (Ostrowianka). Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, a także doktorantka językoznawstwa na tej samej uczelni. Wrażliwa na estetykę wypowiedzi, mocno związana z językiem wartości, silnie przeciwstawiająca się mowie nienawiści. W ramach językoznawstwa opublikowała kilka artykułów, m.in. o grzeczności językowej.

Z poezją związała się już będąc uczennicą szkoły podstawowej. Kilka wierszy zostało opublikowanych w „Gazecie Ostrowskiej”. Przez lata pisała do szuflady. W zeszłym roku – w ramach warsztatów „Pracowni Słowa”opublikowała trzy wiersze w antologii pod tym samym tytułem. W swojej poezji głównie pisze o miłości – zazwyczaj tej niespełnionej i trudnej. W życiu jest realistką, ale też osobą potrafiącą cieszyć się życiem i która ma w sobie sporo pogody ducha.

Uwielbia książki – poezję (wychowała się na poezji polskich poetek Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i Halinie Poświatowskiej, w późniejszych latach oczarowała się poezją twórczyń amerykańskich. Ogromnym autorytetem jest Emily Dickinson). Uwielbia powieści, zwłaszcza psychologiczne, które zmuszają do refleksji. Miłośniczka filmów srebrnego ekranu – m.in. tych z Gretą Garbo. Bez muzyki nie potrafi żyć. Kocha muzykę klasyczną, ale też poezję śpiewaną, soul, pop, rock i flamenco. Zaczyna i kończy dzień przy muzyce. Pracuje w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie i tam mieszka.

gospodyni wieczoru: Aleksandra Kiełb- Szawuła

oprawa muzyczna: ZESPÓŁ PO SĄSIEDZKU

wstęp: 1 zł