10. Grand Prix Komeda | Wokół książek i ich bohaterów

W dniu 23.08.2021 o godz. - 20:30


Trzy książki i trzy spotkania z  nimi związane odbędą się podczas 10. edycji Grand Prix Komeda w Ostrowie Wielkopolskim. Festiwalowa publiczność będzie miała okazję spotkać się z bohaterką książki „Aktorki. Spotkana” Łukasza Maciejewskiego – Ewą Błaszczyk, przysłuchać się opowieściom Krzysztofa Orzechowskiego i Anny Dymnej oraz lepiej poznać postać i twórczość Andrzeja Korzyńskiego. 

Festiwal filmowy to projekcje, rozmowy z twórcami kina, warsztaty, nagrody, koncerty, wystawy… Nieodłączną częścią są też spotkania autorskie, skupione wokół książek. W tym roku organizatorzy – Ostrowskie Centrum Kultury – zapraszają na trzy wieczory z książką i jej bohaterami.

Pierwsze z nich odbędzie się w poniedziałek, 23 sierpnia. Wtedy to zaplanowane jest spotkanie z aktorką Ewą Błaszczyk, jedną z bohaterek rozmów Łukasza Maciejewskiego, zawartych w książce „Aktorki. Spotkania”.

Następnego dnia, 24 sierpnia, odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Orzechowskim i Anną Dymną. Pretekstem do zaproszenia na festiwal w Ostrowie tych dwoje wybitnych twórców jest m.in. książka „Wpadnij, to pogadamy. Rozmowy Łukasza Maciejewskiego z Krzysztofem Orzechowskim”.

Kompozytor Andrzej Korzyński także będzie gościem festiwalu Grand Prix Komeda. Jest on bowiem laureatem Nagrody za Całokształt Twórczości, ale zanim ją odbierze spotka się w piątek, 27 sierpnia, z publicznością. A to za sprawą książki Marii Szabłowskiej „Znam wszystkie Wasze numery”, wywiadu rzeki z tym wybitnym twórcą. Podczas spotkania, w którym prócz kompozytora uczestniczyć będą: Maria Szabłowska i Michał Wilczyński, odbędzie się także promocja płyt Andrzeja Korzyńskiego wydawanych przez GAD Records.